Aloe Vera

Starí Gréci a Rimania začali aloe používať aj v lekárstve. Postupne sa stala známou po celom svete a mohla tak pomôcť miliónom ľudí. 
Účinky Aloe Vera využívali Egypťania už pred 6 tisíc rokmi, a to na najrôznejšie kožné problémy. Na pleť si ju prikladala aj sama Kleopatra. Nazývala ju dokonca rastlinou nesmrteľnosti.  

Dnes si ju hravo môžeme vypestovať doma alebo ju kúpiť v najrôznejších podobách - aloe je súčasťou rôznych kozmetických prípravkov a doplnkov stravy. Aloe vera - prospešné látky
Najväčšia sila rastliny je ukrytá v priehľadnom géli vnútri listov. Obsahuje veľa prospešných zložiek, napríklad:
- Antioxidačné vitamíny C a E, betakarotén, B12
- Minerály: horčík, vápnik, draslík, zinok, mangán a ďalšie
- Enzýmy lipázy a protézy pre lepšie trávenie
- Prospešné mastné kyseliny
- Saponíny proti vírusom, plesniam a baktériám
- Lignín, vďaka ktorému preniknú látky do kože

Všetky tieto látky na seba navzájom pôsobia a podporujú sa. Pracujú tzv. synergicky. Aloe vera je jedinečná aj v tom, že z nej využívame hlavne tie látky, ktoré potrebujeme.


Pre krásu ako stvorená
Aloe vera je najznámejšia pre svoje takmer zázračne hojivé účinky. Čerstvá aloe sa prikladá na rany a popáleniny - tak ju využijete aj doma. Stačí narezať list a priložiť ho na miesto poranenia. Má zároveň mierne anestetické účinky. Je podpornou liečbou pri ekzémoch. Poradí si s bradavicami aj alergickými reakciami. Uľavuje pri hemoroidoch.

Hydratuje pokožku, preto sa aloe pridáva do pleťových krémov, balzamov a gélov. Má silné protizápalové účinky, a tak je vhodná najmä pre aknóznu pleť a pokožku so sklonom k plesniam a oparom. S úspechom sa používa aj na odstránenie lupín a v boji s celulitídou, čo rada počuje nejedna dáma. Pomôže vám zbaviť sa drobných nedokonalostí pleti, napríklad jazvičiek.

Vnútorné užívanie Aloe Vera
Vnútorne užívame pri detoxikácii organizmu, má antioxidačné účinky. Často sa využíva pri redukčných diétach. Priaznivo pôsobí na obranyschopnosť organizmu a znižuje hladinu krvného cukru a cholesterolu, čo bolo vedecky dokázané. Preto sa odporúča najmä pacientom s problémami so srdcom. Aloe pôsobí tiež na náš tráviaci systém. Uľaví pri dlhodobej zápche, bez toho aby podráždila črevnú mikroflóru. Vďaka vysokému obsahu minerálov je Aloe prospešná aj pre boľavé kĺby a svaly.Najčastejšie sa však používa na zmiernenie spálenia od slnka a na pomoc pri hojení rán. 


Aloe môže pomôcť zmierniť problémy súvisiace s trávením, ako je gastroezofageálny reflux (GERD) a pálenie záhy. Aloe sa považuje za prírodné preháňadlo a môže pomôcť pri zmierňovaní zápchy. Aloe môže byť zahrnuté do vašej stravy a vašej rutiny starostlivosti o pleť. Môžete piť šťavu, pridať ju do smoothies alebo zjesť Root Restore, ktorý obsahuje aloe vera spolu s ďalšími živinami, vitamínmi a minerálmi.

Aloe vera ako nápoj
Dužina aloe vera je veľmi obľúbená aj v nápojoch. Príjemnou formou do seba dostaneme všetky prospešné látky, ktoré nám aloe poskytuje. Tieto nápoje skutočne aloe obsahujú, otázkou však je, aké sú kvalitné. Snažte sa preto vyberať nápoje od overeného dodávateľa. Alebo si nápoj pripravte sami doma - je to jednoduché. Ošúpte listy aloe vera, aby ste získali dužinu a gél. Rozmixujte ich s vodou a pár lyžičkami medu. Pre lepšiu chuť môžete pridať aj kvalitný džús. 

V prípade ak nemáte možnosť si dopestovať a radi by ste riešili svoje zdravotné problémy touto úžasnou rastlinou môžu vám v tom pomôcť produkty....  viacej info: https://therootbrands.com/centrum